INTERNSHIP remunerat Specialist Payroll (legislatie Franta)

Résumé du poste
Stage
Bucharest
Salaire : Non spécifié
Télétravail non autorisé
Compétences & expertises
Excel

Cegedim Santé

Cette offre vous tente ?

Questions et réponses sur l'offre

Le poste

Descriptif du poste

Daca esti opersoana riguroasa, organizata, atrasa de activitatile in domeniul HR(administrative si de payroll), te invitam in echipa noastra pentru a invata sia creste alaturi de colegi pasionati si dornici sa te sustina sa inveti! Aceasta este o poarta de acces spre o experienta profesionala solida, pe termen lung!

Misiune si responsabilitati :

Dupa o formare interna in cadrulechipelor noastre, vei putea gestiona activitatea de payroll a clientilor,precum si a declaratiilor aferente acestora, in conformitate cu prevederilecontractuale si cele procedurale ce tin de contextul clientului :

  • Gestionarea relatiei cu clientul
  • Aplicarea cu rigurozitate astandardelor de calitate în vigoare
  • Introducerea elementelor transmise declient, controlul fișierelor integrate, urmarirea si respectarea planningurilor
  • Verificarea statelor de plata si acalculelor efectuate manual sau automatizate, intocmirea documentelor deincetare a activitatii salariatilor
  • Efectuarea controalelordeclarative lunare, trimestriale si anuale
  • Raportarea activitatii desfasuratecoordonatorilor tai

Beneficii:

  • Salariu atractiv din momentulangajarii
  • Abonament medical in cadrul unei retele de clinici private
  • Asigurare medicala de Top
  • Un pachet de beneficii variat si competitiv (tichete de masa, de vacanta,culturale, vouchere, decont de transport, etc.)
  • Abonament la Bookster si Institutul Francez
  • Training-uri si activitati de wellbeing.

Profil recherché

Profil cautat :

  • Limba franceza nivelconversational : minimum B1, ideal B2
  • Persoana dinamica, organizata,comunicativa
  • Buna capacitate de analiza,atentie la detalii
  • Initiativa (proactivitate)
  • Integritate, perseverență
  • Orientare catre clienti sicapacitate de a le oferi solutii
  • Flexibilitate si capacitate de invatare
  • Spirit de echipa si participareactiva
  • FRANCAIS
  • EXCEL

Envie d’en savoir plus ?